Holdoversigten

Holdoversigten

I oversigten nedenfor ser du de hold, der kører i forårets sæson 2020.

Ny sæson startede i uge 2, men du kan altid hoppe på et hold, så længe der er plads.

Vedr. tilmelding:

GLAiD Hold (grønne), Medi-yoga og Reformer Hold (blå)  kan du tilmelde dig i klinikken eller på

tlf. 40 41 42 37

De øvrige hold (sort skrift) kører vi i samarbejde med aftenskolen LOF her i klinikken – du kan tilmelde dig ledige pladser på disse hold: https://lof.dk/ostfyn/kurser/motion-krop-og-bevaegelse

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at sende en mail på info@fysiokiss.dk
eller ringe på 40 41 42 37.

OBS! Har du ikke trænet på hold før, eller har du smerter fra  led og muskler, anbefaler vi at du inden opstart kontakter og evt. bestiller individuel time hos den fysioterapeut som har holdet. Det er for at sikre at  du får det maksimalle ud af træningen – og vælger det hold, der passer bedst for dig

holdoversigt, pr. jan. 2020  ;  

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG
Jane
7.50-8.50
GLA:D knæ/hofte
Jane
7.30-8.30
Pilates – herre
Jane
8.00-9.00
GLA:D knæ/hofte
Jane
8.55-9.55
Ryghold
Jane
9.30-10.30
Pilates, begynder/
rehab.
Maj-Britt
9.15-10.15
Pilates, begynder/
rehab
Mi Sun
9.00-10.30
Yoga, hensyn
Maj-Britt
8.45-9.45
Kettlebells møder pilates
Jane
10.00-11.00
Ryghold, hensyn
Maj-Britt
10.35-11.35
Ryghold, hensyn
Jane
10.20-11.25
Mediayoga
Mi Sun
10.45-11.45
Øget forbrænding
Mette
11.05-12.05
Funk.hjerne-træningStarter 17/2-20
Maj-Britt
11.45-12-45
Knæhold, hensyn
Maj-Britt
11.30-12.30
Intervaltræning
Mi Sun
11.50-12.50
Pilates, let øvede
Maj-Britt
11.00-12.00
Ryghold, hensyn
Jane
13.00-14.00
Pilates, hensyn
Maj-Britt
13.00-14.00
Skulderhold
Jane
13.00-14.00
Ryghold
Mi Sun
14.30-16.00
Yoga, hensyn
Jane
14.15-15.15
Reformer begynder/let         
øvede
Maj-Britt
14.00-15.00
GLA:D knæ/hofte
Maj-Britt
15.00-16.00
GLA:D knæ/hofte
Mi Sun
16.15-17.15Fysioflow
Maj-Britt
16.15-17.15
Pilates, let øvede
Alexander
16.25-17.25
Cirkeltræning, kondition og træning
Jane
16.15-17.15
Reformer, let øvede/øvede
Mi Sun
17.20-18.20
Pilates, let øvede
Maj-Britt
17.20-18.20
Yoga-pilates
Alexander
17.30-18.30
Mandehørm’
Jane
17.20-18.20
Pilates, let øvede
Johnny
18.35-19.35
GLA:D ryg
Johnny
18.35-19.35
GLA:D ryg
Jane
18.25-19.25
Pilates, let øvede
Jane
19.30-20.35
Mediyoga